Постојат некои закони на мајката природа кои ќе ве натераат да верувате во Бог

14 јануари, 20151
Постојат некои закони на мајката природа кои ќе ве натераат да верувате во Бог

Снимките кои ги направил фотографот Дан Даглас во Мауи ќе ви влеат стравопочит.

Во текот на својот одмор, тој одлучил да го посети најголемиот успиен вулкан, Халеакала.

Стигнал пред да изгрее сонцето, а она што го забележал со камера е фасцинантно…

Погледнете и споделете со пријателите…

One comment

  • Manki

    15 јануари, 2015 at 14:35

    Доколку некој би бил роден на некоја друга планета, со друга боја и големина на сонце и атносфера, можеби не би му бил убав овој призор. Но тогаш цркавата не учи дека нема никој друг во вселената освен нас – нели?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş