Пози на кои треба да поработите доколку сакате син

10 јануари, 20150
1

Иако не може да се докаже дека одредени пози за време на сексот можат да доведат до зачеток на машко дете, одредени парови од искуство тврдат дека постои врска меѓу сексот и полот на бебето.

Некои парови едноставно сакаат да добијат машко дете. Иако не постојат научни докази со кои би се поткрепил овој факт, одредени парови тврдат дека одредени пози за време на сексот ги зголемуваат шансите за правање на машко дете.

1. Доги стајл

Оваа популарна поза може да се изведе на повеќе начини. Без оглед на тоа дали жената ќе клечи на колена или ќе лежи на стомакот со благо подигнати колкови, се верува дека што е подлабока пенетрацијата тоа може да ги зголеми шансите за зачнување на машко дете. Во текот на длабока пенетрација, ејакулацијата е на најблиску до грлото на матката, што ја зголемува шансата машката спрема да допре до јајниците и да ги оплоди.

2. Стоечка положба

Кога паровите за време на сексот се гушнати и припиени еден до друг во стоечка положба, мажот достигнува длабока пенетрација и на тој начин ејакулацијата е блиску грлото на матката. Оваа поза не е за секој бидејќи бара поголема сила и издржливост.

3. Нозе преку рамена

Во суштина, оваа поза е онаа која овозможува длабока пенетрација и ги зголемува шансите за машко дете. Доволно е мажот да се ги издигне колковите на жената во прилика на мисионерската поза или да постави перница под неа. Исто така, се советува парнерката да ги префли нозете преку неговите рамена. Длабоката пенетрација ја стимулира Г-точката кај жената и и овозможува посилен оргазам.

За оваа поза е важен и тајмингот, пожелно е да немате секс три до четири дена пред овулацијата и да го почекате тој ден.

Освен тоа, треба да обрнете внимание и на храната. Се препорачува жената да внесува што повеќе банани, свежо овошје и зеленчук, риба и житарици.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş