Протекоа голи фотографии од Мадона

8 декември, 20150
3

Славната поп пејачка Мадона (57) отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста, а неодамна во етерот се појавија нејзини голи фотографии.

Мадона важи за една од најпопуларните, но и за најконтраверзни личности на денешницата. Ваквото нејзино однесување влече корени уште од младоста, кога воопшто не се срамела да позира сосема гола.

На фотографиите што се направени во Њујорк во 1979.та година, кралицата на поп-музиката има само 20 години и била модел на час по фотографија во Парсоновото училиште за фотографи.

Црнобелите фотографии покажуваат дека Мадона уште тогаш била сосема опуштена пред објективот, иако на фотографот Мартин Шрајбер му покажала  буквално се.

Шрајбер тврди дека тој и Мадона кратко време биле во љубовна врска, а овие фотографии ќе се појават на изложбата во Париз, на 8 декември, еден ден пред нејзиниот концерт во главниот град на Франција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber