Рецепт против пијанство

2 јануари, 20150
4

По традиција за празниците ќе се испие големо количество на алкохол, кое може да предизвика да ви се расипе забавата и расположението. Меѓутоа пијанството може да биде и најмал проблем доколку направите интересен и  едноставен  микс кој ќе ви помогне да ја намалите мачнината од пијанството.

Во литар вода ставете 5 – 6 лажици ситно сецкан рузмарин. Водата зовријте ја почекајте да се олади и испијте те го чајот ( шеќер никако ).

Ќе бидете изненадени и се што ќе си помислите е „ Кај отиде сиот алкохол што го испив„.

Но наша препорака е, да не претерувате и навистина бидете примерни во пиењето. Алкохолот може да ве расположи но вистинското друштво е доволно за навистина незаборавна забава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber