Рита Ора јa тужи издавачката куќа на Џеј Зи!

29 декември, 20150
11
Популарната пејачка Рита Ора одлучи да ја тужи својата издавачка куќа поради конфликт со нејзиниот основач, раперот Џеј Зи.

Во тужбата која што од Рита Ора е предадена во судот во Лос Анџелес стои дека пејачката е напуштена од страна на издавачката куќа откако менаџментот на Џеј Зи се повлекол и куќата ја превзел “Tidal”.


„Кога Рита Ора потпиша за “Roc Nation” извршните директори на издавачката куќа беа многу ангажирани околу неа и нејзината кариера“, стои во тужбата на Рита Ора.

Како што вели популарната британска пејачка со косовско потекло, таа на крајот останала сама, без контакт со лицата во издавачката куќа. Пејачката која нема објавено албум уште од своето деби во 2012-та година истакнала дека со големо нетрпение сака да ги објави своите нови песни и конечно да ги усреќи фановите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber