Сакал да раситни 100 долари, а освоил 10 милиони!

27 јануари, 20150
4

Човек од Масачусетс кој купил два тикети за игри на среќа како би раситнил 100 долари, освоил 10 милиони.

Од Државната лотарија изјавиле дека Ричард Нол и неговата сопруга ја презеле наградата минатата недела.

Тие се одлучиле на исплата на цел износ од 6.5 милиони долари (износ со пресметан данок) и изјавиле дека за тие пари сакаат да купат куќа, да ја однесат внуката во Дизниленд, а остатокот ќе го вложат во некој бизнис.

Човекот кој му ги продал тикетите изјавил дека Ричард ги купил само за да раситни пари за ручек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş