Што се може да купи Кендал Џенер со една објава на Инстаграм?

20 декември, 20150
8

Моделот Кендал Џенер на Инстаграм ја следат 44 милиони обожаватели, а нејзиното влијание на масата го користат бројни светски брендови.

Девојката од „кланот“ Кардашијан/Џенер заработува од 100 до 250 илјади евра за една рекламна кампања, а се што треба да направи е да објави нешто на својот профил на Инстаграм во врска со некој производ.

Џенер има големо влијание, па модните брендови веројатно сметаат дека доколку таа облече нешто на себе, секоја жена ќе посака да го купи тоа модно парче.

Покрај Кендал, и останатите девојки од Кардашијан заработуваат огромни пари од рекламирање на нивните профили на Инстаграм. Крис Џенер деновиве рекламираше комбинизон кој го нарече „најдобриот Божиќен подарок кој го добила“.

Останати најпопуларни девојки кои заработуваат нешто помалку од Кендал Џенер од своите профили на Инстаграм се Кара Делевињ, Џиџи Хадид, Карли Клос, Бехати Принслоу и Миранда Кер кои заработуваат и до 50-тина илјади евра за една фотографија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş