Слушнете ја евровизиската песна која ќе ја претставува Србија

16 февруари, 20150
Слушнете ја евровизиската песна која ќе ја претставува Србија

Бојана Стаменов е овогодинешната претставничка на Србија во Виена на Евровизија. Фантастичната изведба на песната „Ceo svet јe moj“ ѝ ги овозможи максималните поени и од страна на публиката и од страна на стручното жири.

Композицијата е на Владимир Грајиќ Граја, кој е композитор и на песната „Молитва“ на Марија Шерифовиќ со која победи на Евровизија, а автор на тесктот е Леонтина Вукомановиќ.

Бојана Стаменов има завршено три отсеци во музичко училиште, беше финалистка на шоуто „Јас имам талент“ во 2012 година и сите ја препознаваат по раскошниот и моќен глас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş