Со внесувањето на оваа храна ќе успеете да дојдете до посакуваниот рамен стомак!

5 декември, 20150
3

Од сите лоши диети кои сте ги пробале, сигурно сте заклучиле дека за да имате рамен стомак не треба да јадете ништо? Не е точно!

Здравиот начин на исхрана е секогаш подобар од изгладнувањето и ослабувањето на организмот. Без разлика дали постојано вежбате или не, со внесувањето на одредена храна ќе успеете да дојдете до посакуваниот рамен стомак. Само за вас експертите на тоа поле ви ги препорачуваат следниве намирници:

Риба

Пилешко месо

Мисиркино месо

Морски плодови

Грав

Јогурт

Сок од цитрон

Овесни житарки

Црно чоколадо

Јаткасти плодови

Свежо овошје и зеленчук

Суво овошје

Но треба да знаете кои намирници да ги избегнувате:

Грицки

Секаков вид на шеќери кои дебелат

Бел леб

Тестенини (кои не се интегрални)

Бел ориз

Конзервирани производи

Сувомеснати производи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber