СПЕКТАКУЛАРНА 9 та гала на шесте финалисти “НА ИСТА АДРЕСА”, недела во 23:30 на АЛФА ТВ!

11 декември, 20150
01

Љубовта кон музиката и почитта кон натпреварувачите, го вратија Роберт Билбилов назад во жири “На иста адреса”. Тој во недела заедно со Лидија Кочовска, Весна Бејби Петрушевска и шоу биз полицаецот Боки 13 ќе ги оценуваат настапите на шесте финалисти “На иста адреса”.
Овој пат натпреварувачите ќе имаат можност да го освојат вниманието на жирито, а и на цела македонска јавност со по една песна и еден дует.
Не ја пропуштајте оваа спектакуларна вечер, недела во 23:30 на АЛФА ТВ, заедно да ја избереме новата ѕвезда на Македонската естрада. ‪#‎НИА‬

02

03

04

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber