Според мажите овие 3 секс пози се најдобри

25 јануари, 20150
13

Тешко е да се каже точно која секс-поза е омилена меѓу посилниот пол бидејќи секој има свој вкус, а и не секој сака да ги открива деталите од интимниот живот. Сепак, според истражувањето спроведено врз 800 мажи од страна на „Men’s Health“, овие три пози се издвојуваат како најпопуларни:

Поза 1: „Doggy style“ (кучешка) поза

Најголемиот број испитаници се согласиле дека оваа поза им овозможува најдобар поглед, но и најдлабока пенетрација, па токму поради тоа се издвојува како број еден омилена поза.

Поза 2: Таа е горе

10_best_sex_ (1)

За оваа поза се изјасниле повеќето дека им се допаѓа бидејќи на овој начин можат да гледаат како партнерката ужива, и дека сакаат кога понекогаш таа ја превзема контролата. Исто така, голема предност е што од оваа поза имаат најдобар поглед кон градите, кои од овој агол  се лесни за дофат.

Поза 3: Мисионерска

10_best_sex_posi

Од седумте понудени пози, момците се одлучиле за оваа како трета меѓу омилените. Причини? – Најдобра комбинација на удобност, интимност и сензуалност, бидејќи овозможува секси бакнежи кои дополнително ја загреваат атмосферата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş