Тајните на Џеј Ло: Како да изгледате секси на секоја возраст?

29 ноември, 20150
9

Латино ѕвездата Џенифер Лопез (46) со години важи за една од најсексапилните жени во шоубизнисот. Пејачката која има завидна музичка кариера, две деца и двојно помлад љубовник изглед како воопшто да не старее.

Како и секоја друга позната ѕвезда се подложува на најразлични третмани за убавина, но кога станува збор за нејзиниот секси изгледа вели дека постојат неколку основни нешта кои ја прават посебна.

Бидете едноставни

Јас верувам во тоа дека помалку е повеќе. Користам добар отстранувач на шминка бидејќи долго време нанесувам многу шминка на своето лице. Применувам комбинација од благ отстранувач на шминка и основна крема со заштитен фактот за навлажнување на кожата.

Спијте колку што е потребно

-Секогаш наоѓам време добро да се наспијам. Сонот е исто толку важен како јадењето или вежбањето.

Подалеку од сонцето

-Најдобриот совет за убавина е да се држам подалеку од сонцето. Секогаш користам бронзери и креми за самопотемнување. Веќе 10 години се држам подалеку од сонцето и тоа ја спаси мојата кожа.

Бидете среќни

-Кога се чувствувате среќни, изгледате убаво. Сè се сведува на тоа. Си го сакам животот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber