ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Еве какво ќе биде времето наредниве денови

30 ноември, 20150
1

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 5 до 14 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 11 степени.

Наредните денови не очекува сончево време со максимални температури до 17 степени.

На прогнозата во прилог погледнете какво ќе биде времето во вторник, среда и четврток.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber