Собирал монети повеќе од 40 години. Кога отишол во банка, доживеал шок!

30 ноември, 20150
Собирал монети повеќе од 40 години. Кога отишол во банка, доживеал шок!

Ота Андерс, од Луизијана во локалната банка уновчил 513.614 монети. Тој ги собирал 45 години.

Додека ги собирал не потрошил ниту една монета. „Попрво би раситнал долар, отколку да потрошам монети“, рекол Ота.

Сите тие монети ги собрал во 15 големи шишиња за вода, а пријателите и роднините им помогнале да ги донесе до банка.

Андерс се надевал дека засекогаш ќе ги сочува монетите, но здравственото осгурување му престанало да важи, па бил принуден да ги предаде како би ги платил медицинските сметки.

Вкупно за своите монети доил 5136 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş