Топ модни комбинации кои можете да ги носите и со високи потпетици и со ниски чевли

13 ноември, 20150
1

Колкупати сте се двоумеле дали со избраната модна комбинација подобро стојат ниски чевли или сосема спротивно обувки со викоси потпетици!? Најдобрата солуција е да оргнизирате неколку стилски солуции кои одговараат истовремено и со ниски и со високи чевли. Навистина, постојат повеќе есенцијални парчиња, некои од нив веќе ги имате во гардероберот, и да ги комбинирате да може да се носат со разновидни обукви. Еве три примери:

1

Модна комбинација: Добро скроено палто, металик-маица и boyfriend фармерки

Чевли: Бидејќи облеката е во неутрални тонови зберете колоритни чевли – ниски и со шпиц или високи салонки

2

Модна комбинација: Молив-здолниште, џемпер од кашмир и трендовска bucket чанта

Чевли: Црни чевли до глужд со понеобичен изглед, кои балансирано го привлекуваат вниманието како и здолништето со графичка шара и џемперот во контрасна, пурпурно виолетова боја

3

Модна комбинација: Tесни фармерки, дебел џемпер и шапка

Чевли: Инспирирани од машките мокасини, во интересна мерло-боја, кои ја разигруваат црно-белата комбинација и изгледаат доста ефектно и со трендовска чанта со животинска шара и со шапка со широк обод.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş