Топ зимски трендови во уличниот стил на модните блогерки

31 декември, 20150
4

Денес правилата изумираат во светот на модата, а сè почесто трендовите се создаваат токму на улиците од лицата кои умеат да се изразуваат преку облеката и не си ја ограничуваат фантазијата.

Модните блогерки имаат сè поголемо влијание во модната индустрија. Нивното мислење одекнува во ушите на креаторите и стилистите, а нивниот стил фасцинира и инспирира. Па, време е да го пренасочиме вниманието од манекенките и модните писти кон младите дами кои неуморно изненадуваат со комбинации што веднаш го зграбуваат погледот.

Низ зимскиот моден избор на славните блогерки невозможно е да не се забележат неколку силни трендови:

Шик шешири

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Искинати фармерки/„Машки“ фармерки

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Бунтовнички моторџиски (кожени) јакни

Улична мода Улична мода Улична мода

Дамски волуменозни здолништа

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Смели „кожени“ панталони

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Акцент на незаборавни палта

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Топли плетени блузи/џемпери

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Крзнени елеци

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Впечатливи високи чизми

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş