V-steam: Традиционален кинески метод преку кој вагината се ослободува од сите токсини

12 јануари, 20150
3

„Парењето“ на вагината е познато како „V-steam“ и е традиционален кинески метод преку кој вагината се ослободува од сите токсини.

Како делува?

Парењето е токму онакво какво што го замислите. Поточно, жената треба да клекне над сад со зовриена вода и лековити билки помеѓу кои спаѓаат босилекот, ориганото, невенот, белиот слез и пелинот, а од струкот па надолу треба да е покриена со мек пешкир.

Процесот трае од 20 до 40 минути, за време на кои доаѓа до опушање на мускулите и ширење на крвните садови во интимниот дел.

Пелинот е познат како добар лек за менструални болки, грчеви, а во некои случаи на неплодност може да направи чуда.

И покрај тоа што делотворноста на овој третман не е докажана, бројни славни и богати дами тврдат дека им помогнал.

Дел од нив велат дека на овој начин си го подобриле сексуалниот живот, додека една сопственичка на спа центар тврди дека овој метод и помогнал за остане бремена во 45-та година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş