ВИДЕО: Џулиен Мур низ годините

22 декември, 20150
ВИДЕО: Џулиен Мур низ годините

Познатата актерка Џулиен Мур денеска полни 55 години и мора да признаеме дека изгледа одлично. Во нејзина чест магазинот People објави видео во кое прави ретроспектива на физичкиот изглед на актерката низ годините.

Телевизиската кариера ја започнала во 1985 година, додека филмското деби било во 1990 година. Досега имала пет номинации за Оскар, осум номинации за Златен глобус и четири БАФТА номинации. Од нив има добиено еден Оскар, два Златни Глобуси и БАФТА награда.

Позната е по филмовите Boogie Nights, The End of the Affair, Far From Heaven, The Hours, The Big Lebowski, Magnolia, Hannibal, Children of Men и други. Мајка е на две деца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş