Зошто мажите сакаат анален секс?

21 декември, 20150
6

Многу мажи се фиксирани со идејата да го испробаат аналниот тип на секс со својата партнерка без разлика на тоа колку добар вагинален секс имале претходно. Се прашувате зошто се опседнати со таа желба?

Поразличен е од вагиналниот секс – аналниот и вагиналниот секс предизвикуваат сосема поинакво чувство како кај мажот, така и кај жената. Доколку не сте опуштени најверојатно воопшто нема да уживате во целиот процес, но оние кои редовно го практикуваат аналниот секс велат дека истиот е далеку подобар од класичниот начин на водење љубов. Се разбира тоа се должи на фактот што аналниот отвор овозможува сосема поинаква сензација.

Нешто ново – ако сакате да испробате нешто ново во својот сексуален живот, зошто тоа да не биде аналниот секс? Порно филмовите веќе одамна го воведоа овој тип на секс на голема врата во порно индустријата и сè поголем број на мажи водени од својата фантазија сакаат да го испробаат во својата спална соба.

Табу тема – табу темите секогаш привлекуваат внимание. Понекогаш сите сакаат да бидат палави и да направат нешто што ги крши правилата, а аналниот секс е токму таква форма на ослободување.

Со некоја да, со друга не – без разлика на тоа со колку луѓе сте спиеле, сигурно со сите од нив не сте имале анален секс. Со некого можете да го практикувате, со друг не. Дури и мажите кои навистина уживаат во овој секс не го прават тоа со секоја партнерка.

Статусен симбол?! – верувале или не некои мажи го поистоветуваат имањето анален секс со привилегија. Дури и да не им се допаѓа, тие се подготвени да го поиспробаат само за да можат утре да се пофалат дека го имале и дека не им претставува непознато искуство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş