Шпанката Миреија Лалагуна Ројо победи на „Мис на светот 2015“

21 декември, 20150
Шпанката Миреија Лалагуна Ројо победи на „Мис на светот 2015“
Шпанката Миреија Лалагуна Ројо победи на „Мис на светот 2015“ на денешниот финален избор, кој се одржа во во Синјан, на кинескиот остров Хаинан, а нејзини придружнички се Русинката Софија Никитчук и преставничката на Индонезија, Марија Харфанти.
httpv://www.youtube.com/watch?v=co2383ryBWM
Годинава на изборот учествуваа убавици од 114 земји и територии, а Македонија ја преставуваше, Емилија Розман.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber