Адријана Лима го лови Роналдо?!

7 ноември, 20160
5

Ако им се верува на најновите шпекулации, бразилската манекенка Адријана Лима „му фрлила око“ на славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо.

Шпекулациите дека бразилската убавица се обидува да го освои португалскиот фудбалер дополнително ги потврдиле и коментарите кои таа му ги пишува на Инстаграм.

Имено, следбениците на Роналдо забележале дека Адријана му поделила комплимент на една негова фотографија на Инстаграм.

– Оваа комбинација на стил и боја многу добро ти прилега, напишала Адријана.

Откако се разведе од српскиот кошаркар Марко Јариќ, со кого има две ќерки, Лима е во потрага по вистинското момче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma