Арета Френклин го расплака Барак Обама

7 јануари, 20160
16

Музичката дива Арета Френклин го оствари највпечатливиот настап за време на концертот ” Kennedy Center Honors 2015″ на кој ја изведе песната “You Make Me Feel Like A Natural Woman”

Со таа песна му оддаде почит на познатиот американски поет Кароли Кинг, а за време на изведбата успеа да го расплаче и американскиот претседате Барак Обама кој го следеше концертот заедно со својата сопруга Мишел.

Покрај претседателот на САД, на концертот присуствуваа меѓу останатите и Рита Морено, Џорџ Лукас, Сисли Тајсон, Роузи Перез, Џина Родригез и Сејли Озава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber