Color correction: Најновиот тренд на шминкање!

8 февруари, 20160
Color correction: Најновиот тренд на шминкање!
Дефинитивно можеме да кажеме дека секој месец излегуваат нови техники на шминкање, а за 2016 година colour – correcting е новиот хит.
Всушност се работи за правилно истакнување на одредени делови на лицето со помош на различни бои на коректори при што секоја боја прикрива одредени делови на лицето.
Зелена нијанса прикрива црвенило, портокаловата боја е најдобра за прикривање на подочници, виолетовата се бори против жолтникавите неправилности, додека розевата боја дава блескав тен.
Погледнете како изгледа процедурата:
 httpv://www.youtube.com/watch?v=2p6_IDppEkg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber