Црвеното небо над Македонија: Ова е знак дека треба да бидеме подготвени…

3 февруари, 20160
11

Целиот Балкан беше сведок на една необична појава на небото. Пред заоѓањето на Сонцето имавме прилика да уживаме во спектакуларната глетка на небото.

Социјалните мрежи се преплавени со фотогафии од оваа прекрасна глетка…Но оваа прекрасна појава има поинакво значење.

Метеролозите велат ваквата појава ни навестува дека ќе имаме ладна зима не само кај нас туку и во цела Европа. Странските метеролози најавуваат ниски температури и силна зима до крајот на февруари.

Дали овие прогнози се точни останува да видиме во текот на месецов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş