Дрејк и Тејлор Свифт можеби се гледаат па очигледно Твитер мисли дека се наближува апокалипсата

3 ноември, 20160
1

Краткотрајната романса на Дрејк и Ријана во 2016 го остави светот во колективна бара од солзи кога заврши со есенското паѓање на листовите, но ако и се верува на холивудската машина на озборувањата, Дрејк се опоравува брзо.

По роденденот на раперот почнаа да циркулираат новости дека тој се гледа со поп ѕвездата Тејлор Свифт.

Твитер скоро се запали како што почна да се шири оваа гласина, воглавно благодарејќи на абсурдно смешните мемиња што ја преплавија страната со посебно забрзано темпо. Сепак, сите знаеме дека секој сака мемиња за Дрејк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi