Џиџи Хадид vs. Џенифер Лопез

12 јануари, 20160
13

Мајкл Корс е еден од омилените дизајнери на славните дами и често неговите креации мамат погледи на црвениот тепих. Џенифер Лопез и Џиџи Хадид направија ист стилски избор од ателјето на Корс.

За своето гостување во шоуто на Џими Кимел, Џенифер избра златна креација на Корс. 46-годишната актерка и пејачка блесна во златен комбинезон, инспириран од 70-тите години.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Истата креација, која чини 12.000 долари, претходно ја носеше Џиџи на доделувањето на наградите на Советот на модни дизајнери на Америка.

Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид

Иако има 26-годишна разлика во возраста на двете ѕвезди, многумина се согласуваат дека тие изгледаат подеднакво привлечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber