Една голтка од овој напиток ќе го одржи здрав вашиот црн дроб

15 ноември, 20160
6

Една голтка од овој напиток ќе го одржи здрав вашиот црн дроб

Црниот дроб учествува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага да се зајакне и ја стимулира работата на целиот организам. Врши уште една важна функција: тој ја чисти крвта и ги елиминира сите токсини и нечистотии од неа.

Јасно е дека чистиот црн дроб значи здравје, виталност, енергија, добар изглед и добро расположение.

Најдоброто средство за заштита на црниот дроб е неговото секојдневно чистење – секое утро, на празен желудник, испијте една лажица маслиново масло помешано со лажица лимунов сок. После тоа, можете да уживате во појадокот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi