Есенските чевли се повторно во мода

28 октомври, 20160
4

Време е полека да се привикнуваме на постудените денови, но и летните обувки да ги замениме со “потопли” модели.

Освен длабоки ниски чевли на врзување, оваа сезона се модерни и ниски чизмички со полна четвртаста пета, од природна или вештачка кожа.

Удобни се и елегантни, одговараат на дамите од сите генерации и што е уште поважно, одлично одговараат со најразновидни модни комбинации. Што се однесува до бојата на обувките, во тренд се неутрални нијанси, како и модели со цветен дезен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma