Еве како да го елиминирате стресот за само 5 минути!

25 јануари, 20160
2

Тензија, нервоза, стрес, напнатост… Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете еден исушен лист ловор, да го ставите во пепелник, да го запалите и да излезете од собата.

После неколку минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со мирисен дим која создава посебна атмосфера. Имено, ловорот со согорувањето наводно ослободува специфични материи кои ни помагаат се опуштиме.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber