Мислите дека гужвите во Скопје се страшни? Погледнете ја сообраќајната апокалипса во Кина!

25 јануари, 20160
Мислите дека гужвите во Скопје се страшни? Погледнете ја сообраќајната апокалипса во Кина!

Што мислите, што чувствувале луѓето кои пред два дена се затекнале на најпрометниот автопат во Кина и кои заглавиле во, како што се чини, бескрајна сообраќајна гужва?

РТ донесува видео од најстрашната сообраќајна апокалипса на светот.

Carmageddon се случил на 2,273 километри долгиот автопат кој ги поврзува градовите Пекинг и Шензен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber