Хороскоп: Овие три знаци се вистински заводници!

8 февруари, 20160
29

Овие 3 знаци се највешти кога се работи за заведувањето.

Бик

Бикот спаѓа во врвните заводници, иако често пати е несвесен за својата сензуалност. Кај Биковите клучна е спонтаноста додека во креветот се вистински професионалци. Тие знаат како да го натера партнерот да се чувствува посебно. Биковите имаат природна топлина и понекогаш несвесно привлекуваат луѓе кои не ни ги гледаат како партнери. Нивните усни просто ги мамат сите погледи.

Близнаци

Близнаците се кралеви на шармот и на нив никој не може да им се одолее. Тие уживаат во играта на заведување и комуницирање. Обично поседуваат добар изглед, а нивниот адут е немирниот дух. Освојуваат со интелект и комуникација. Позитивниот став кон животот привлекува позитивни луѓе и со нив времето е секогаш пријатно исполнето. Сите ги сакаат за до крајот на животот.

Скорпија

Нив нема шанси да не ги забележете. Нивниот заводнички поглед и манирите едноставно ве повикуваат. Ова е знак со силна интуиција и во секој момент ги знае вашите потреби. Со оглед на тоа што Скорпиите емотивно целосно се предаваат, подготвени се да го задоволат партнерот до максимум. Водењето љубов со нив е незаборавно и претставува своевидна зависност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş