Исфрлил само една работа од исхраната и ослабел 82 килограми

19 февруари, 20160
3

Стив Хил (39) од Шкотска и бил вистински фанатик на познат газиран пијалок. Тој знаел да испие и до шест литри дневно од тој сок, поради што имал 172 килограми и обем на струкот 142 сантиметри.

Бидејќи од ден во ден тоа го мачело, одлучил да ги промени своите животни навики.

– Морав да се откажам од пијалокот, инаку би умрел млад. Станав зависен од него и затоа ми беше претешко само така да го исфрлам од секојдневието, раскажува Стив кој газираниот сок го заменил со сокови без шеќер и така симнал 82 килограми.

Бидејќи од ден во ден тоа го мачело, одлучил да ги промени своите животни навики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber