Како да изградите идеална семејна куќа на мал простор?

11 февруари, 20160
1

Имате мала парцела, а сакате да направите функционална семејна куќа? Можно е!

Оваа куќа на спрат поседува и гаража за еден автомобил и идеална е за четиричлено семејство. Изградена е на традиционален начин, од цигли. Содржи четири соби и две купатила.

Во приземјето се сместени пространа дневна соба која е поврзана со трпезарија и кујна, и тоалет. Од гааражата се влегува во просторијата која е предвидена на котларница. Помеѓу тоалетот и дневната соба се наоѓаат скалила кои водат кон поткровјето.

На катот се наоѓаат три спални соби: главна спална соба со голема тераса и просторија наменета за гардероба и две помали спални соби. Помеѓу собите е сместено главното купатило.

Основни податоци:

Површина на куќата: 89,53 м2
Површина на гаражата: 20,40 м2
Вкупна површина: 151,14 м2
Висина на куќата: 7,35 м
Минимална ширина на парцелата: 13,40 м
Минимална должина на парцелата: 24,20 м

слични идеи ќе најдете на следниот линк:

http://pracownia-projekty.dom.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş