Како да ставите ајлајнер како Адел

14 јануари, 20160
8
Британската пејачка овој пат не освои и со нејзината шминка, поточно со крајно прецизно нанесениот ајлајнер на нејзиното лице.

И покрај тоа што пред неколку години падна во немилост на Карл Лагерфилд кој ја критикуваше поради изгледот, Адел со насловната страна на i-D докажа дека и покрупните дами можат да изгледаат совршено. Таа со насловната не потсети дека секогаш изгледа беспрекорно кога е нашминкана, без разлика дали е на професионални фотографии или на некој настан.

Но, во што се крие нејзината тајна?

Познатата бјути блогерка Love_Nadia  ни покажа дека тајната на шминката на Адел од последниот спот се крие во нагласените очи. Погледнете!

httpv://www.youtube.com/watch?v=HsO3Q6xs3rg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş