Како навистина изгледа телото на новите мајки без Фотошоп?

13 јануари, 20160
11

Фотографка преку реалистични и интимни фотографии покажува како навистина изгледа телото на мајките по породувањето, со идејата да им ја зголеми самодовербата на жените, да ја истакне убавината на промените низ кои поминува телото во текот на бременоста и доењето и да покаже дека женското тело доаѓа во секакви големини и форми.

Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“

Лилијана Табоас, мајка на две деца, го создала проектот „Divine Mothering“ за да ги охрабри своите „колешки“ (мајките) да се помират со изгледот на нивните тела и да се сакаат токму онакви какви што се. „Сфатив дека можам да ја искористам фотографијата како алатка за да им помогнам да жените да се видат себеси во поразлично светло“ – вели Лилијана. „Се обидувам да ја доловам убавината на чистата мајчинска љубов како и гордоста, бестрашноста и самодовербата“ – додава таа.

Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“

Талентираната фотографка го насочува својот објектив кон мајки со новороденчиња, бебиња и мали деца и ги објавува интимните фотографии на својот сајт. „Сакам жените да дојдат тука и да сретнат други жени, да можат да видат како навистина изгледа мајчинството. Сакам да создадам друштво, систем на поддршка, позитивна сила која ќе се бори со негативноста со која некогаш бевме опкружени“ – пишува таа.

Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“

Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“ Проект „Divine Mothering“

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş