Карлеуша ја пофали Цеца: Тешко ми е да го кажам ова, ама Цеца е…

17 ноември, 20160
7

Јелена Карлеуша, која неколку пати ја критикувала Цеца со погрди коментари, овој пат за време на емисијата „Zvezde Granda“ го пофали талентот на пејачката. Коментарот се случил по пеењето на една од кандидатките.

– Колку и да ми е тешко да кажам, морам да кажам. На пример, мене не ми се допаѓа како ми се обраќаш, како комуницираш со жирито, многу насилно и ни малку шармантно. Што се однесува до твоето пеење и тоа како можам да ти одолеам. Ни „Ч“ од чувствата кои Цеца Ражњатовиќ ги пее во песната, што ти ја испеа прва, ни „Т“ од нејзиниот талент, а втората песна беше толку лоша, што е навреда за Вики, која мораше да седи тука и да го слуша тоа, изјавила Јелена.

Таа е позната по овие коментари, но сите се запрепастија од нејзиниот позитивен коментар за Цеца. Можеби конечно ги закопаа секирите и ги смириле односите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi