Најголемите заводнички во хороскопот

17 јануари, 20160
1

Скоро на сите им е забавен симпатичниот флерт, но сепак на некои од нас тоа баш им оди од рака. Астролозите велат дека освен карактерот на оваа умешност влијае и хороскопскиот знак.

Еве кои се четирите хороскопски знаци кои ги рушат рекордите во заведувањето…

ЛАВ

Лавиците заведуваат суптилно и со многу фантазија. На “жртвата“ и приоѓаат со самодоверба, неодолив шарм и насмевка која ќе ја осветли целата просторија.

Тие на оној кој го заведуваат му нудат кралски третман, а дополнителни поени собираат со своите манири.

Припадничките на овој хороскопски знак не сакаат да губат, па секогаш одат на победа. Заведувањето за нив е уметност, и затоа уживаат во секој чекор на освојувањето, па дури и кога треба да се помачат малку повеќе.

ШКОРПИЈА

Кога Шкорпијата ќе влезе во просторија едноставно не останува незабележана. Нејзиниот продорен поглед освојува без допир, а кога ќе ја избере “жртвата“, ја освојува за неколку часа.

На Шкорпиите особено од рака им оди невербалната комуникација и често ја користат додека го слушаат партнерот како зборува.

Во кревет се по малку диви и уживаат да водат љубов со часови, на себе секогаш имаат заводлива долна облека.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците имаат интересен пријателски пристап, кој скоро секогаш успева. Тие се духовити, шармантни и образовани.

Толку се забавни што партнерот може да помине часови со нив само во разговор.

Имаат неодолива харизма која ги привлекува луѓето околу себе, многу се позитивни и воспитани и затоа никој со нив не може да се чувствува непријатно.

РАК

Ракот е полн со сочувство, разбирање и љубов во секој момент. Има бескрајно големо срце во кое можат да се соберат сите стравови, падови, успеси и желби на партнерот.

Дамите кои се во хороскоп Рак, освен што се љубовници тие на својот партнер му се и најдобри пријателки. Впрочем така и најчесто се појавува љубовта, која од кафе разговор преминува во страсна љубов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber