Најнова загатка што го обиколи светот: Затвореници и шешири

19 јануари, 20161
Најнова загатка што го обиколи светот: Затвореници и шешири

Ве киднапираат вонземјани за да утврдат дали сте логичари и интелигентни.

Тоа ќе го дознаат така што 9 други затвореници и вас ќе ве распоредат во ред  по височина.

На сите затвореници на главата ќе им бидат ставени бели и црни шешири, и секој од вас треба да ја погоди бојата на својот шешир.

Не се знае колку бели, а колку црни шешири ќе бидат поделени. Во погодувањето не е дозволно да го допирате шеширот, да се вртите позади или да комуницирате со другите затвореници.

Имате пет минути да смислите стратегија како секој затвореник да ја погоди бојата на својот шешир.

One comment

  • djoole

    2 август, 2016 at 21:47

    ke ja navednes glavata i sesirot ke padne pa ke go vidis

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber