Напивка која го запира стареењето: Кожата станува посјајна и затегната, а косата не белее

11 февруари, 20160
15

Дали сте забележале дека некои жени изгледаат дури 15 години помлади отколку што се? Вистината е дека младоликите жени го нашле еликсирот на младоста, а тајната ја чувале се` досега.

Тие тврдат дека со помош на следниот еликсир нивната кожа станува посјајна, косата погуста, а видот поостар.

Она што е уште поневеројатно, нивната коса престанала да белее.

Рецепт за еликсирот:

Состојки:

2 лимони

100 мл ленено масло

0,5 кг мед

1 чешне лук

Подготовка:

Исчистете ја кората од еден лимон, лукот и каранфилчето. Измиксајте ги во блендер лукот и каранфилчето, неизлупениот и излупениот лимон. Потоа додајте мед. Миксајте повторно и додајте ленено масло. Изблендирајте ги сите состојки уште еднаш. Ставете ја смесата во тегла и чувајте ја во фрижидер.

Конзумирајте по една лажица од овој еликсир пред секој оброк, три пати дневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber