Направете природен лек против вироза и настинка

22 февруари, 20160
2

Неприродно високите температури за ова доба од годината, освен главоболка и поспаност, со себе носат бројни вирози проследени со воспаление на синусите, кашлање, како и слабеење на целокупниот имунитет.

Сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирозите со едноставен и вкусен рецепт од вашата кујна? Тогаш ова е за вас..

СОСТОЈКИ:

6 лимони
1 чешне лук
2 лажици ѓумбир во прав
2 лажици мед
3 лажици сок од ананас
1/4 лажица лута пиперка во прав

ПОДГОТОВКА:

1. Во сад за блендер исцедете ги сите шест лимони
2. Додајте ги сите останати состојки и добро измиксајте додека не добиете изедначена течност
3. Содржината ставете ја во стаклен сад и ставете ја во фрижидер
4. Секој ден пијте од напивката додека симптомите на вироза не исчезнат во целост.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber