Напивка од две состојки ги чисти бубрезите од отрови!

22 февруари, 20160
1

Бубрезите се можеби најважните органи кои го прочистуваат нашето тело. Затоа е многу важно да бидат чисти од токсини и премногу соли, пишува Healthysecret.

Со време токму тие токсини се собираат во телото, во бубрезите како песок. Само една обична напивка може да ви помогне во овој случај.

Потребен ви е магдонос кој ќе го исецкате и потоа ќе го прелиете со врела вода и ќе го оставите да отстои десет минути.

Пијте по една шолја дневно. За неколку дена ќе забележите резултати.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber