Ставила сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто веднаш ќе го направите истото

22 февруари, 20160
Ставила сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто веднаш ќе го направите истото

Можеби не сакаме да признаеме или просто не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинско легло на бактерии и нечистотија.

Телесни течности, прашина и ситни честички нечистотоија завршуваат на душекот. Потребно е подолго време да се собере нечистотијата, но ретко кој од нас го чисти душекот воопшто.

Дознајте како да ги исчистите на најлесен можен начин. Прво исчистете го со правосмукалка, потоа на душекот ставете сода бикарбона. Овој едноставен, но делотворен трик ќе го дезинфицира душекот на кој спиете. Содата бикарбона ќе ги убие бактериите, а со правосмукалката ќе се решите од прашината. Подоцна можете да го испрскатe душекот со вода во која сте додале неколку капки етерично масло.

Погледнете го ова видео со одлични совети како да го исчистите својот душек…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber