Само за најхрабрите: Капење во море со 10.000 ајкули

22 февруари, 20160
Само за најхрабрите: Капење во море со 10.000 ајкули

Истражувачите од Флорида Атлантик Универзитетот, од Отсек биолошки науки, одлучиле да го набљудуваат крајбрежното подрачје, а она што го виделе е застрашувачко.

Доктор Стефен Кајиур, објавил снимка и фотографии од неколку илјади ајкули.

– Тоа е супер. Буквално десетици илјади ајкули пливаат во близина на брегот. Можете да фрлите камен и да погодите ајкула, толку се блиску. Треба да знаете дека тие се многу плашливи, и штом ќе влезете во вода, ќе избегаат, рекол за Ен-Би-Си.

https://www.youtube.com/watch?v=y5n84mWtHBU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş