Негувателка од пеколот: Снимена како тепа болна старица!

12 февруари, 20160
Негувателка од пеколот: Снимена како тепа болна старица!

Миријам Марино најмила негувателка која требало да се грижи за нејзината стара мајка (94) додека таа не е дома. Меѓутоа, наместо тоа, негувателката буквално ја злоставувала жената која боледува од Алцхајмерова болест.

Ќерката од соседите дознала за злоставувањето на мајката, кои слушнале звуци кои доаѓале од нејзиниот стан во Буенос Аирес.

Затоа Мирјам решила да постави камери низ станот и да се увери дали е вистинска приказната на соседите.

Кога ги погледнала снимките, останала во шок.

Случајот го пријавила во полиција, а видео снимката ја објавила на социјалните мрежи.

https://www.youtube.com/watch?v=NHXnoyn7IVI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber