Поради грешка вредна 120 милијарди долари американските генерали паѓаат во несвест!

12 февруари, 20160
Поради грешка вредна 120 милијарди долари американските генерали паѓаат во несвест!

Генерал-мајор Џејмс Мартин Џуниор (52) зборувал за иднината на програмата F-35 кога се онесвестил. Присутните брзо притрчале во помош, а подоцна е откриено дека настинка била причина за несвестицата. Пренесен е во болница, а на работа се вратил во средата.

Прес-конференцијата која воздушните сили на САД ја одржаа во Пентагон била прекината на кратко поради слабоста на генерал мајор Џејмс Мартин Џуниор.

За време на говорот за програмата F-35 тој полека почнал да се навалува напред, па накратко се онесвестил.

Присутните побрзале да му помогнат, а кога му било малку подобро се пошегувал дека се онесвестил кога го видел буџетот на проектот (120 милијарди долари).

https://www.youtube.com/watch?v=ooYuw_WjPsQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş