Ова девојче денес е најмоќната жена на светот: Фотографиите што и го променија животот

11 ноември, 20160
5

Ова девојче денес е прва дама на Америка и најмоќната жена на светот.

Словенката Меланија Трамп штотуку стана прва дама на Америка и жена чиј чекор од сега цел свет будно ќе го прати.

Во раната младост почнала да се бави со моделство, благодарејќи на што стигнала во Њу Јорк и го запознала сегашниот маж, претседателот на САД, Доналд Трамп.

Фотографиите на видеото се нејзините први слики во црно-бело издание кога Меланија имала 17 години. Токму овие слики ја лансираа нејзината манекенска кариера.

https://www.youtube.com/watch?v=NeLKZ1Yq4mI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma