Ова девојче е мртво повеќе од 90 години, но кога ќе погледнете во нејзините очи… ќе се наежите!

11 февруари, 20160
Ова девојче е мртво повеќе од 90 години, но кога ќе погледнете во нејзините очи… ќе се наежите!

Пред речиси стотина години, двегодишното италијанско девојче Росалиа Ломбардо починало од воспаление на белите дробови. Нејзиното тело е балзамирано и ставено во стаклен ковчег кој се наоѓа во Палермо, Италија.

Поради начинот на кој нејзиното тело е балзамирано, девојчето изгледа како да е живо, па поради тоа и го дале надимакот „заспаната убавица“.

Таткото на Росалиа бил толку потресен од нејзината смрт што се обратил до Алфредо Салафиа, инаку познат мајстор за балзамирање, во надеж дека ќе го сочува нејзиното тело.

Но, она што оваа приказна ја прави бизарна е фактот што посетителите забележале дека очите на девојчето се отвараат и затвараат, што може да се види и на видеото подолу.

Луѓето се со поделени мислења. Некои мислат дека се работи за аномалија, или оптичка илузија.

Погледнете го видеото и проценете сами:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş