Погледнете ја белградската двојничка на Лејди Гага

12 јануари, 20160
8
Погледнете ја манекенката од новиот каталог на дизајнерката Ана Љубинковиќ која неверојатно многу личи на екстравагантната Лејди Гага.

Кога ја видовме прв пат оваа фотографија помисливме дека станува збор за познатата пејачка. Инаку, станува збор за манекенкаѕ6а Марина Кртиниќ која сјајно ја раскажа модната приказна на дизајнерката.

Инаку, приказната и големата сличност со Лејди Гага не е случајна, секако! Марина важи за една од најуспешните манекенки во Србија која кога не е во Белград, најмногу време поминува во Њујорк. Таа во 2013 година носеше модели на Марк Џејкобс на њујоршката модна недела, додека минатата година се прошета на модните писти во Париз за време на тамошната модна недела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş