Природен пилинг за груба и иритирана кожа

15 ноември, 20160
1

Без разлика каков тип на кожа имате ова е пилинг кој сигурно ќе ви одговара. Се подготвува прилично едноставно, се користат природни состојки кои гарантираат позитивен ефект.

Со овој пилинг ќе ја смирите иритираната кожа и ќе ја омекнете грубата кожа.

Потребно ви е:

–      2 шолји морска сол

–      1 шолја маслиново масло

–      4 до 6 листови жалфија

–      ½ шолја шеќер

–      1 грејп

Убаво изблендирајте ги состојките и со оваа смеса два пати седмично масирајте го целото тело. Смесата може да ја чувате во фрижидер 14 дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma