Русија против НАТО: Еве како би изгледала Трета светска војна

16 февруари, 20160
Русија против НАТО: Еве како би изгледала Трета светска војна

Би-Би-Си емитуваше филм „Трета светска војна: од командантниот пункт”, по сценарио во кое се опишува потенцијален конфликт меѓу Русија и НАТО.

Дејството во филмот се одвива во командантен пункт на вооружените сили на Велика Британија, откако светот е доведен на работ на нуклеарна војна.

Потоа, проруските сили го заземаат полуостровот во Летонија, каде ќе се сретнат со англо-американската коалиција.

Според сценариото, Русија фрла нуклеарна бомба на британските воени бродови.

Освен измислените случувања, во филмот има и сериозни дискусии меѓу вистински политичари и воени лица, бивши руски министри и поранешни команданти на британската флота.

https://www.youtube.com/watch?v=5Ha08DePAM0

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş